czerwca 24, 2020

Hydrolaty Alteya Organics, czyli.. złoto w butelce!



Jak wiecie.. kocham hydrolaty! Pisałam wam ostatnio post o tym jak wybierać dobre hydrolaty ( tutaj ) i to jest właśnie przykład tych dobrych jakościowo hydrolatów! Niestety, nie wszystkie wersje są w ciemnym szkle. Bardzo zainteresowało mnie to, że Alteya organics ma własne plantacje ( róży i lawendy w bułgarii ) z których zbiera plony i tworzy kosmetyki, nie jest to tak jak w większości naszych manufaktur, że sprowadzają hydrolaty - sami ich nie destylują. Owszem, sprowadzanie hydrolatów nie musi iść w parze ze słabą jakością, ale jakoś milej kupuje się coś co jest robione i sprzedawane w jednym miejscu. Wszystkie uprawy są ekologiczne jak i produkty końcowe, czyli hydrolaty, mają na to certyfikaty. 

Jak wiecie co hydrolat to inny zapach ( np. różany hydrolat pachnie różnie w zależności od marki a nawet partii a także im większe stężenie olejków eterycznych tym mocniejszy zapach ) i nie byłam pewna czego się tu spodziewać, ale jestem zadowolona! 

Hydrolat różany pachnie różą z krzaczka, ale z delikatną miodową nutą. Hydrolat z róży białej m a delikatny kwiatowy i świeży zapach. Lawenda czystą lawendą, ale naprawdę intensywnie. Hydrolat z melisy pachnie delikatnie, lekko ziołowo a rumianek czuję tak jakby była tam domieszka miodu.

Lubię też bardzo atommizery z tych szklanych butelek, robią rewelacyjną mgiełkę, ale te w plastikowych opakowaniach - już gorszą, zdecydowanie wolę te w szkle.

Możecie je kupić np. w Perla Negra a resztę znajdziecie na stronie Alteya Organics.

Jak można wykorzystać hydrolaty? 

Sposobów jest wiele, to najpopularniejszy półprodukt kosmetyczny jednak najczęściej używa się go po prostu jako tonik lub do odświeżania w ciągu dnia. Niektóre hydrolaty są tak mocno perfumowane, że służyć mogą jako perfumowana mgiełka np. do włosów czy ciała. A także..
  • zrobić z nich płyn dwufazowy dodajać jedną trzecią olei do hydrolatu, 
  • używać ich do rozrabiania glinek,
  • zmoczyć waciki kosmetyczne i zrobić kompres na oczy,
  • są świetną bazą pod krem czy kwas hialuronowy,
  • zapewniają nawilżenie pod olejowanie włosów.

Działanie hydrolatów:


Lawenda

Hydrolat lawendowy jest polecany do każdego typu cery, ale ja zachęcam najbardziej cery problematyczne. Ten hydrolat koi, regerneruje, działa antyoksydacyjnie, regeneruje i wspomaga gojenie. Wzmacnia cebulki włosów, więc świetnie sprawdza się jako wcierka do włosów!

Róża Biała

Ten hydrolat działa gojąco, przeciwzapalnie, antybakteryjnie, regenerująco i łagodząco. Zmniejsza zaczerwienienia i wzmacnia naczynia krwionośne, dodatkowo działa antyoksydacynie.

Rumianek

Jeden z najdelikatniejszych hydrolatów i najbardziej łagodzących, można go używać nawet dla dzieci a także do pielęgnacji skóry dookoła oczu. Łagodzi on zaczerwienienia. Ma działanie przeciwzapalne, antyrodnikowe, przeciwgrzybiczne, przeciwbakteryjne a także wspomaga gojenie.

Róża Damaseceńska

Ten hydrolat jest jedynm z najlepiej nawilżajacych, działa też gojąco, przeciwzapalnie, łagodząco, antyseptycznie, antybakteryjnie i lekko ściągająco. Zmiejsza również zaczerwienienia skóry. 

Melisa

Ten hydrolat jest zbawienny przy cerze tłustej ponieważ reguluje wydzielanie sebum, ma dziłanie wzmacniająze, ściągające, przeciwzapalne, łagodzące i reklaksacyjne. Wybiela również przebarwienia i piegi. Szczególnie poleca się go w zwalczaniu egzemy.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © fuksja , Blogger